Kalendarz wydarzeń
Wielkanocny weekend na drogach

Miniony weekend wielkanocny na drogach powiatu przebiegał dość spokojnie i bez poważniejszych zdarzeń. Policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierowców i pracowali na miejscu kliku drobnych kolizji.
W sobotę (19 kwietnia) w Działdowie przy ulicy Olsztyńskiej patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli motocyklistę jadącego suzuki. Powodem kontroli była nadmierna prędkość z jaką poruszał się jednoślad. — Podczas badania stanu trzeźwości, 46.latek wydmuchał ponad 1,6 promila alkoholu. Policjanci uniemożliwili mieszkańcowi powiatu olsztyńskiego dalszą jazdę i zatrzymali mu elektronicznie prawo jazdy, a także zabezpieczyli motocykl. O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy i jego pojazdu zadecyduje wkrótce sąd — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka.
W niedzielę (20 kwietnia) policjanci ruchu drogowego w Kisinach zatrzymali do kontroli bmw. Samochód prowadził 26.latek z Mławy. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci przekazali auto osobie wskazanej, a kierowcę poinformowali o skierowaniu sprawy do sądu.
W poniedziałek (21 kwietnia) w Lidzbarku patrol prewencji zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę, po wcześniejszym zgłoszeniu obywatelskim z podejrzeniem, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. — Policjanci przejęli motorowerzystę „na promilach” od mieszkańca powiatu piaseczyńskiego, który go ujął i uniemożliwił dalszą jazdę — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka. Badanie stanu trzeźwości kierowcy jednośladu wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że mieszkaniec gminy Lidzbark nie posiadał prawa jazdy. Wobec 51.latka policjanci sporządzili dokumentację do sądu.
Tego samego dnia policjanci z Lidzbarka w Rybnie zatrzymali seata leona, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym uszkodzenia szyby w innym samochodzie. — Na miejscu ustalono, że na trasie Dębień-Rybno 18.letni pasażer seata, siedzący z przodu rzucił balonem z wodą w jadące z naprzeciwka bmw. Balon uderzył w przednią szybę auta, która pękła — mówi oficer prasowy. — Policjanci sporządzili dokumentację ze zdarzenia, zatrzymali dowód rejestracyjny od bmw z uwagi na uszkodzenia, powstałe w zdarzeniu.
(Na zdjęciu głównym motocykl uczestniczący w zdarzeniu)