Kalendarz wydarzeń
Weekend na naszych drogach

Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii na drodze. Policjanci apelują, o zachowanie zdrowego rozsądku do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Cyklicznie prowadzone akcje i działania mają na celu wpływać na wyobraźnie kierowców.
W niedzielę (21 listopada) na skrzyżowaniu ulic Katarzyny i Kościuszki w Działdowie doszło do zderzenia dwóch samochodów. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol ruchu drogowego ustalił, że kierujący vw golf wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu chevroletowi doprowadzając do zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od pojazdów z uwagi na uszkodzenia pokolizyjne,
a kierującego golfem, 59-latka z powiatu mławskiego ukarali mandatem i punktami karnymi.
W tym samym dniu, ten sam patrol wyjaśniał okoliczności zdarzenia, w wyniku którego uszkodzeniu uległ nissan qashqai. Zdarzenie miało miejsce na terenie Iłowa-Osady. Według policyjnych ustaleń, kierujący audi, 25-latek z Iłowa-Osady wykonując manewr cofania uderzył w zaparkowanego nissana. Sprawca zdarzenia był trzeźwy. Mężczyznę ukarano mandatem.
KPP Działdowo
(Zdjęcie przedstawia sygnalizator świetlny policyjny)