Kalendarz wydarzeń
W trakcie pozorowanej akcji ratunkowej zatrzymali prawdziwego złodzieja

Dwoje policjantów z jednostki w Działdowie brało udział w pozorowanej akcji ratunkowej związanej z wypadkiem, gdy w pewnej chwili musieli podjąć zupełnie realną interwencję w związku z kradzieżą sklepową. Szybka reakcja policjantów sprawiła, że po krótkim pościgu sprawca kradzieży został zatrzymany.
W miniony piątek (10 maja) na terenie Lidzbarka policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie brali udział w ćwiczebnej pozorowanej akcji ratunkowej związanej z zaistniałym wypadkiem.
— W tym samym czasie i w tej samej okolicy do jednego ze sklepów wielobranżowych wszedł mężczyzna i z półek sklepowych zapakował do plecaka produkty spożywcze. Następnie przeszedł przed stanowiskiem kasjerskim, gdzie poproszony został o dokonanie płatności za zakupy. Mężczyzna tego nie zrobił i wyszedł nie płacąc za pobrany towar. Obsługa sklepu wybiegła za mężczyzną, który zaczął biec w kierunku znajdującego się nieopodal ronda. Obsługa sklepu zauważyła funkcjonariuszy i zaalarmowała o zaistniałej chwilę wcześniej kradzieży, wskazując kierunek, w którym oddalił się podejrzany o kradzież i podając opis jego wyglądu — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka. — Wśród funkcjonariuszy był Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego i policjantka ds. nieletnich i patologii z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie. To właśnie oni po krótkim pościgu pieszym za mężczyzną ujęli go i doprowadzili do miejsca zdarzenia, a następnie przekazali miejscowemu patrolowi dzielnicowych, którzy w międzyczasie zostali poinformowani o całym zdarzeniu.
Sprawcą kradzieży produktów ze sklepu okazał się mieszkaniec Lidzbarka. Mężczyzna odpowie za wykroczenie.
(KWP Olsztyn / jn / tm)
(fot. archiwum policji)