Kalendarz wydarzeń
W pełni zaszczepionych 35 proc. mieszkańców Działdowa

Gmina Miasto Działdowo w lipcu zaprasza do ogólnodostępnego i bezpłatnego, mobilnego punktu szczepień. Stanie on przed rauszem w dniach 8 i 16 lipca. Będzie można się zaszczepić w godz 11.00-17.00.
Dostępna będzie jednodawkowa szczepionka firmy Johnson, podawana przy pełnej obsłudze medycznej. Każdy zaszczepiony otrzyma upominek. To kolejny etap akcji promocyjnej, dotyczącej szczepień w naszym mieście. Podczas ostatniego festynu w parku HDK w mobilnym punkcie szczepień „zastrzyk” otrzymało 106 osób. A jak wygląda stan wyszczepienia mieszkańców Działdowa na dzień 29 czerwca. W pełni mamy zaszczepionych 35 proc. mieszkańców tj. 7418 osób. W tym w wieku 12-19 lat – 367 osób, 20-39 lat – 2175 osób, 40-59 lat – 3443 osoby, 60-69 lat – 2442 osoby, powyżej 70 lat – 1886 osób.
W sprawie mobilnych punktów szczepień (np. w zakładach pracy) czy dowozu osób na szczepienie, można kontaktować się z Naczelnikiem Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Działdowo Pawłem Wółkowskim – osobą odpowiedzialną za organizację akcji, nr tel. 502-496-261.
(Na zdjęciu grafika promująca szczepienie. Umieszczony jest napis „#Szczepimy się” „www.gov.pl/szczepimysie”)