Kalendarz wydarzeń
Ulica Krasickiego w naszym mieście jest remontowana

Gruntownego remontu doczekała się ulica Krasickiego w Działdowie. Koszt tej inwestycji wynosi 1 mln 400 tys. zł. Prace mają się skończyć jeszcze w tym roku.
— Jest to długo oczekiwana inwestycja i myślę, że mieszkańcy ul. Krasickiego są bardzo zadowoleni. Mieliśmy sygnały mieszkańców od lat. To była taka ulica, która historycznie była budowana kawałkami. Powstawała troszeczkę na płytach betonowych, troszeczkę na asfalcie, gdzieś był chodnik, a gdzieś dalej go nie było — mówi burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński.
Koszt inwestycji jest dosyć spory, bo wynosi 1 mln 400 tys. złotych.
— Od dłuższego czasu przymierzaliśmy się do tej inwestycji. W międzyczasie też mieszkańcy zgłosili potrzebę budowy kolejnych miejsc parkingowych. Za co im dziękuję. Udało nam się ten projekt zmodyfikować — kontynuuje burmistrz Grzegorz Mrowiński. — Wymieniliśmy oświetlenie. I tak naprawdę, ta najtrudniejsza część, czyli budowa kanalizacji deszczowej, wymiana chodników i budowa nowej nawierzchni asfaltowej odbędzie się w tym roku. Dzięki temu dzieci i młodzież 1 września, kiedy będą się udawać do szkoły, również będą się cieszyć jak i mieszkańcy tej ulicy, którzy już z niecierpiętliwością wypatrują końca remontu.
Zdjęcie główne przedstawia prace remontowe przy ul. Krasickiego