Kalendarz wydarzeń
Strażacy podsumowali rok 2019

Pracownicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie podsumowali swoją działalność w roku 2019.
Rok pracy podsumował Komendant Powiatowy PSP w Działdowie – bryg. Leszek Góralski oraz funkcjonariusze poszczególnych komórek organizacyjnych komendy. W formie prezentacji multimedialnych przedstawiono szeroki zakres zadań, zrealizowanych przedsięwzięć i projektów.

Kluczowym projektem, który zrealizowano w minionym roku było oddanie do użytku salki edukacyjnej dla dzieci i młodzieży oraz modernizacja systemu łączności bezprzewodowej. Zaprezentowano również statystyki obejmujące zagadnienia organizacyjno-kadrowe, kontrolono-rozpoznawcze, operacyjne, a także kwatermistrzowsko-techniczne.
W ubiegłym roku na terenie powiatu strażacy interweniowali 726 razy. Gaszono 227 pożarów, likwidowano skutki 444 miejscowych zagrożeń i 55 razy wyjeżdżano do alarmów fałszywych.

Po zakończonych prezentacjach głos zabrał zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Michał Kamieniecki, który podziękował władzom samorządowym za wkład w budowanie potencjału ratowniczego na terenie powiatu oraz utrzymanie jednostek OSP na wysokim poziomie operacyjnym. Podziękowania otrzymali również pracownicy działdowskiej komendy za wkład pracy w funkcjonowanie tutejszej jednostki. Starosta Działdowski i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Działdowie dh Paweł Cieśliński skierował słowa uznania dla pracowników tutejszej komendy i strażaków OSP, gratulując wysokiego poziomu wyszkolenia, poświęcenia i zaangażowania podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Życzył jednocześnie, aby niedawno rozpoczęty rok nie był gorszy od minionego 2019 r.
Komendant Powiatowy podziękował wszystkim służbom współdziałającym z PSP ze wspólne zapewnianie bezpieczeństwa na terenie powiatu, samorządowcom za wkład w realizację zadań, które wykonano w 2019 roku.
oprac. i fot. mł. kpt. Damian Mackiewicz – oficer prasowy KP PSP Działdowo