Kalendarz wydarzeń
Piknik LOVE ROWER w Olsztynie

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w pikniku rowerowym LOVE ROWER, który odbędzie się 19.09.2021 r w Parku Centralnym w Olsztynie. Podczas pikniku promowane będą wszystkie powiaty województwa warmińsko-mazurskiego. Nie zabraknie również stoiska miasta Działdowa.
19 września w olsztyńskim Parku Centralnym powstanie miniatura województwa warmińsko-mazurskiego, z umiejscowionymi stoiskami symbolizującymi miasta o randze powiatu, z zachowaniem układu geograficznego. Na każdym stoisku będą przygotowane zadania/wyzwania dla dzieci (plastyczne, sportowe, związane ze zdobywaniem umiejętności, czy atrakcjami danego miasta lub powiatu). Zadaniem uczestników będzie przejechanie całego „województwa”, odwiedzenie każdego z miast i zaliczenie wszystkich zadań, co będzie honorowane upominkiem.
Podczas imprezy będzie można nauczyć się podstaw naprawy roweru, skorzystać ze strefy relaksu i wypoczynku, wziąć udział w warsztatach malarskich, spróbować swoich sił na rowerze biegowym, torze przeszkód i w grze w kapsle. Będzie także ognisko oraz strefa foodtrucków. Całości będą towarzyszyć występy na sceniczne, muzyka i kolory. Zwieńczeniem pikniku będzie odblaskowa, barwna i głośna parada rowerów.
Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Prezydenta m. Olsztyna, patronem medialnym jest Radio Olsztyn.
(Na zdjęciu plakat informujący o wydarzeniu)