Kalendarz wydarzeń
Kobiety z obrazów Magdaleny Rochoń

W Galerii Akwarium”, miał miejsce kolejny wernisaż wystawy czasowej. — Tym razem gościliśmy panią Magdalenę Rochoń z wystawą malarską zatytułowaną: „Natura jest kobietą” — mówi dyrektor Muzeum Pogranicza Patryk Kozłowski.
Wernisaż cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkanek Działdowa. I nie tylko panie przybyły na spotkanie, aby podziwiać obrazy malarki. Wernisaż urozmaicił bajkowy pokaz księżniczek, który zapowiedział staropolski szlachcic.
Prezentowane obrazy wydobywają kobiecą wrażliwość w wielu odmianach, od spokoju po siłę, od smutku po euforię. Kobieta jawi się jako istota piękna, świadoma swojej wartości, wolna. Każdy obraz opowiada historię kobiety i jej przeżyć, poprzez kolor, kompozycję, muśnięcie pędzla. Z obrazów wyłania się intymność i samoakceptacja. Obrazy Magdaleny Rochoń pokazują czym jest kobiecość i że każda z pań nosi w sobie feerię barw, wszystkie kolory z palety malarza, od szarości po pastele czy te najbardziej jaskrawe.
Obok obrazów z wiodącym motywem kobiety na wystawie znalazły się też pejzaże i płótna przedstawiające zwierzęta. Wystawę można oglądać do 20 kwietnia.
O malarce. Magdalena Rochoń (ur. w 1971 r. w Działdowie) – artystka malarka, mieszkająca obecnie w Lidzbarku, gdzie prowadzi swoją Pracownię Artystyczną „Roma”. Malarstwem zajmuje się od wielu lat, jednak najintensywniejszy okres jej twórczości rozpoczął się w 2005 roku. Do tej pory stworzyła ponad 1500 obrazów, które zdobią prywatne kolekcje w Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech, Holandii, Korei Południowej, Australii oraz w Stanach Zjednoczonych.
Jej twórczość wyróżnia się intensywnymi, nasyconymi barwami oraz dynamicznymi kompozycjami. Artystka uwielbia eksperymentować, włączając do swoich prac elementy pozłotnicze (np. pasty strukturalne), jak również sięgając po technikę akwareli. Zazwyczaj, tworzy farbami olejnymi i akrylowymi, łącząc tym samym pouring z tradycyjnym malarstwem. Nieustannie stara się tworzyć sztukę, w której tradycja przeplata się z nowoczesnością. Najczęstszym motywem w jej twórczości jest kobieta, pełna emocji i wewnętrznego piękna. Ponadto, artystka sięga również po tematykę dziecięcą, ukazując szczerość, radość oraz naturalność najmłodszych z nas. Nieobce są jej również motywy florystyczne. Najchętniej maluje dziko rosnące kwiaty, bezkresne łąki oraz sielskie, wiejskie ogródki.
(Na zdjęciu głównym dyrektor Muzeum Pogranicza Patryk Kozłowski i malarka Magdalena Rochoń)
(Galeria zawiera 31 zdjęć, na których widać osoby przemawiające, księżniczki i szlachcica, osoby zwiedzające wystawę, obrazy wiszące na ścianach, pamiątkowe fotografie z wydarzania)