Kalendarz wydarzeń
Jan Regulski wyróżniony tytułem „Osobowość Powiatu Działdowskiego”

Jan Regulski wieloletni nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego w Działdowie został nagrodzony tytułem „Osobowość Powiatu Działdowskiego”.
Zaszczytny tytuł wręczono Janowi Regulskiemu podczas uroczystej sesji rady Powiatu Działdowskiego w środę – 27 czerwca. Sesja odbyła się w Zespole Szkół nr 1 w Działdowie.
Wniosek o nadanie tytułu „Osobowość Powiatu Działdowskiego” Janowi Regulskiemu złożyła przewodnicząca Rady Powiatu Działdowskiego, Magdalena Anczykowska.
– Nie spodziewałem się tej nagrody. Zmusza mnie ona do tego, żeby jeszcze więcej robić dla tej małej ojczyzny – powiedział Jan Regulski – Ja pracuję dla ziemi działdowskiej 64 lata.
Więcej w relacji filmowej (poniżej).
Do tej pory, to wyróżnienie otrzymali: Michał Boni (2012), Jerzy Stępień (2013), Elżbieta i Gabriel Chojakowie (2014), Gustaw Marek Brzezin (2016), ks. bp Andrzej Wojciech Suski (2017).
Podczas sesji zostały także wygłoszone okolicznościowe wystąpienia poświęcone postaciom historycznym Działdowszczyzny w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystąpili Michał Dzimira, Joanna Matyjasik, Marian Odachowski i Jerzy Anczykowski. Uroczystość uświetnił występ chóru „Our Voice” pod dyrekcją Danuty Czeczot.
Jan Regulski (urodził się 28 sierpnia 1931r.) to nauczyciel, eseista, społecznik, a przede wszystkim pedagog i wychowawca wielu pokoleń mieszkańców powiatu działdowskiego, który przez cały okres swojej pracy zawodowej na wszystkich stanowiskach poświęcał się bez reszty pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi, zwracając szczególną uwagę na poziom wykształcenia i wartości patriotyczne. Absolwent Liceum Pedagogicznego w Grodzisku Mazowieckim, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 1954-1984 pracował w Liceum Ogólnokształcącym i Liceum Ekonomicznym w Działdowie. Dzięki jego staraniom patronem Liceum Ogólnokształcącego w Działdowie został Stefan Żeromski. Wiele lat później przygotował również wszystkie formalności do nadania Liceum Ekonomicznemu w Działdowie imienia Stanisława Staszica. Brał czynny udział w pracach organizacji społecznych, m. in. kierował komitetem budowy Domu Nauczyciela w Działdowie. W latach 1980-1981 pełnił funkcję prezesa ZNP na terenie miasta i gminy Działdowo, a jednocześnie członka prezydium Zarządu Okręgu ZNP w Ciechanowie.
W latach 1960-1990 aktywnie uczestniczył w pracach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci jako członek, wiceprezes i prezes działdowskiego koła. W latach 1980-1994 kierował miejsko-gminnym i wojewódzkim Komitetem Pomocy Szkole. Osiągnięciem tego komitetu była m. in. budowa Przedszkola Nr 1 w Działdowie. Jest również od wielu lat aktywnym działaczem Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej. Jest również publicystą. Od lat publikuje swoje artykuły w wielu pismach o zasięgu krajowym („Głos Nauczycielski”, „Kierunki”) i regionalnym („Gazeta Olsztyńska”, „Tygodnik Ciechanowski”, „Panorama Działdowska”, „Działdowiak”, „Gazeta Działdowska”). Jego artykuły publikowane były również w „Rocznikach Działdowskich” oraz wydawnictwach okolicznościowych. Publikacje zwarte: „O Żeromskim, Mazurach i Działdowie” (2012), „Nad Wkrą” (2012), „W urokliwej gminie” (2013), „W drodze do wolności” (2014). Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem zasługi Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Wyróżniony odznaką „Zasłużony dla kultury polskiej” i działdowską „Katarzynką”. Mieszka w Działdowie.