Kalendarz wydarzeń
Historia wody i wodociągów w Działdowie – nowa ścieżka edukacyjna

Kolejną ważną inicjatywą społeczną stało się otwarcie I części Ścieżki Edukacji Ekologicznej przy ul. Hallera (na przeciwko siedziby PGKiM), poświęconej historii wodociągów w naszym mieście – powiedział podczas czwartkowego spotkania, podsumowującego działalność PGKiM, prezes Sławomir Pszenny.
Punktem centralnym ścieżki stała się rzeźba „Wieża Cieśnień w Działdowie. 1912r.” autorstwa rysownika, rzeźbiarza Tomasza Radziewicza.
— Cieszę się, iż udało się nawiązać współpracę z panem Tomaszem Radziewiczem, którego prace są doceniane w Polsce i na świecie — podkreślał Sławomir Pszenny, prezes Przedsiębiorstwa. — Już dziś zapraszam szkoły, grupy zorganizowane jak i indywidualnych mieszkańców Działdowa do odwiedzenia tego miejsca, które zyskało odpowiednią wizualną i estetyczną oprawę, ale również opowiada historię naszego miasta poprzez zgromadzone eksponaty z terenu naszego miasta oraz za pomocą tej rzeźby, ukazującej jeden z najpiękniejszych budynków naszego miasta, od 110 lat wpisany na trwałe w panoramę Działdowa, który dawniej był własnością naszego Przedsiębiorstwa.
Uroczystego poświęcenia rzeźby, jak i całej ścieżki, dokonał proboszcz parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Błogosławionych Męczenników, Szymon Chachulski, a burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński pogratulował prezesowi nie tylko pomysłów inwestycyjnych, – Prezes Sławomir Pszenny, patrzy nie tylko w przyszłość, ale i dba o historię naszego miasta, Przedsiębiorstwa. Chciałbym pogratulować wspaniałej Ścieżki Edukacyjnej, która powstała, a z której dowiadujemy się o historii wody i wodociągów w Działdowie, możemy też zobaczyć zabytkowe urządzenia i miniaturową replikę wieży ciśnień – powiedział burmistrz.
(Na zdjęciu głównym burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński, prezes PGKiM Sławomir Pszenny, przewodniczący Rady Miasta Romuald Remiszewski i rzeźbiarz Tomasz Radziewicz podczas oficjalnego odsłonięcia rzeźby wieży ciśnień)
(Galeria zawiera 11 zdjęć z oficjalnego odsłonięcia I części Ścieżki Edukacji Ekologicznej przy ul. Hallera w Działdowie. Na zdjęciach widać uczestników wydarzenia, przemawiające osoby i zabytkowe eksponaty)