Kalendarz wydarzeń
Działdowska Uczta Literacka za nami!

Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie od sierpnia do listopada 2018 realizowała projekt „Działdowska Uczta Literacka”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Uzyskaliśmy dofinansowanie w kwocie 25 682 zł, a wartość całego projektu wyniosła 32 102,50 zł.
„Działdowska Uczta Literacka” był to cykl 4 uczt o różnych „smakach”. Każda z uczt poruszała inną tematykę, która była dostosowana do różnych zagadnień literackich. Odbyła się uczta wakacyjna, bajkowa, muzyczna, poetycka. Celem projektu było zaspokojenie nawet najbardziej wysublimowanych gustów czytelniczych. Projekt był skierowany do szerokiego grona odbiorców, od najmłodszych do seniorów, miał też zróżnicowaną formę: były warsztaty, spotkania autorskie i nie tylko, zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii na tabletach, gry miejskie, booksprint, teatrzyk kamishibai, bajkowa familiada dla rodzin. Każdy znalazł coś dla siebie. Jedna uczta to były różne wydarzenia zaplanowane na 1 miesiąc.
W sierpniu zaprosiliśmy na pokazy mobilne planetarium, odbył się maraton filmowy, zorganizowaliśmy turniej układania puzzli na czas i turniej gier komputerowych – Fifa 18, odbył się spektakl dla dzieci i zorganizowaliśmy animacje dla dzieci.
We wrześniu odbył się wieczór poetycki z poezją śpiewaną, teatr przy stoliku (czyli sztuka teatralna czytana przez profesjonalnych aktorów), spotkanie z autorką dla dzieci Zofią Stanecką, bajkowa gra miejska dla szkół podstawowych.
W październiku odbył się kolejny teatr przy stoliku, warsztaty poetyckie z Wojciechem Kassem, warsztaty ilustratorskie z Pawłem Wakułą, koncert dla przedszkolaków Kasi Sobczyk z zespołem.
W listopadzie zorganizowaliśmy bajkową familiadę dla rodzin, koncert muzyki patriotycznej, warsztaty z programowania, odbył się także poetycki booksprint (to spotkanie zorganizowane w celu napisania książki w szybkim tempie, my pisaliśmy limeryki- krótkie wierszyki utrzymane w zabawnym tonie), spotkanie autorskie dla dzieci z Agatą Grzegorczyk-Wosiek, warsztaty bajkowe z Iwoną Kocińską, zorganizowaliśmy także wieczór poetycko-muzyczny z udziałem lokalnych twórców i warsztaty muzyczne, teatr przy stoliku.
Był to dla nas bibliotekarzy bardzo intensywny czas, dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszych działaniach lub w jakikolwiek sposób przyczynili się do tych wydarzeń. Mamy nadzieję, że był to czas mile i wartościowo spędzony. Więcej zdjęć i informacje na temat naszych bibliotecznych działań znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej i profilu na portalach społecznościowych.
Małgorzata Trąmpczyńska