Kalendarz wydarzeń
Debata uczniowska „Czy E jest zdrowe?

W związku z programem profilaktycznym „Zdrowie na 6” klasa 5 Szkoły Podstawowej nr 1 brała udział w debacie uczniowskiej na temat zasad prawidłowego żywienia.
Celem zajęć było zapoznanie uczniów z zasadami zdrowego odżywiania oraz uświadomienie korzyści związanych z stosowaniem zasad zdrowego odżywiania.
Na początku zajęć piątoklasiści zostali poczęstowani kolorowymi żelkami, chrupiącymi chipsami oraz jabłkami. Następnie musieli odszukać, co oznaczają tajemnicze chorągiewki umieszczone w produktach. Uczniowie odczytywali skład produktów spożywczych i dyskutowali nad wpływem składników na funkcje organizmu. Zajęcia miały również elementy warsztatowe, piątoklasiści wykonali kodeks zdrowego żywienia, uwzględniając w nim eliminację produktów zawierających E. Na koniec debaty nauczycielka Katarzyna Piotrowska opowiedziała o racjach żywieniowych dotyczących spożycia cukru i soli oraz zademonstrowała doświadczenie, które pokazuje, jak cola w połączeniu z cukierkami działa na nasz żołądek. Debatę przygotowały panie Mirosława Graszk – Grabowska oraz Emilia Michalska.