01.08.2017 13:12 Wiek: 324 days
Kategoria: Inwestycje, Kultura, Historia

Artyści odbyli pierwszy plener rzeźbiarski w Działdowie

Czterech artystów rzeźbiarzy spędziło w naszym mieście kilka ostatnich dni. Celem ich wizyty było stworzenie drewnianych rzeźb, które po skończeniu remontu działdowskiego zamku, uatrakcyjnią wygląd jego dziedzińca.


Pierwszy działdowski plener rzeźbiarski odbył się w dniach 24 - 27 lipca przy Miejskim Domu Kultury. Wzięło w nim udział czterech artystów, panowie: Mieczysław Wojtkowski (szef pleneru rzeźbiarskiego), Edmund Szpanowski, Michał Grzymysławski i Piotr Jakubowski. Wykonane przez nich drewniane rzeźby rycerzy oraz ławka w stylu gotyckim zostaną ustawione po zakończeniu remontu na dziedzińcu zamku i staną się dodatkową atrakcją dla turystów zwiedzających ten zabytek.


Zaproszeni do Działdowa artyści są twórcami z dużym doświadczeniem, nagradzanymi oraz wysoko cenionymi w środowisku rzeźbiarskim. Ich prace znajdują się w wielu miastach Polski, m. in.: Szczytnie, Lidzbarku, Olsztynie, Kwidzynie. Zainteresowania artystyczne twórców są rozległe i sięgają różnorodnej tematyki, dlatego planowane w kolejnych latach plenery rzeźbiarskie w Działdowie, będą owocowały następnymi oryginalnymi dziełami, które stopniowo upiększać będą przestrzeń naszego miasta.

Zachęcamy do obejrzenia stron internetowych rzeźbiarzy:
http://szpanowski.netgaleria.pl/
http://rzezba.x-art.pl/next/index.html
http://mwojtkowski.blogspot.com/
https://www.facebook.com/piotrjakubowskirzezba/