08.06.2018 09:47 Wiek: 10 days
Kategoria: Sport, Imprezy, Edukacja

Turniej przedszkolaków wygrała działdowska "Piątka"


W czwartek (7 czerwca) odbył się Turniej Przedszkolaków. W zmaganiach udział wzięły cztery działdowskie przedszkola, każde z nich reprezentowała 10-osobowa drużyna. Turniej ze względu na remont stadionu odbył się na Orliku przy ul. Świerkowej w Działdowie.

 

W tegorocznych zmaganiach zwyciężyło Przedszkole nr 5 w Działdowie. Tym samym obroniło tytuł mistrzowski z ubiegłego roku.

 

Oprócz młodych zawodników, tradycyjnie przybyły również przedszkolaki, aby kibicować swoim kolegom i koleżankom. Zawody składały się z dziewięciu konkurencji rekreacyjnych, m.in. bieg slalomem, wyścig kelnerów, przejście przez 12 m tunel. Jest to jedna z najpiękniejszych imprez organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

Za zwycięstwo Przedszkole nr 5 otrzymało puchar, wszystkie startujące przedszkola otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody (zestawy zabawek). Wszystkie dzieci te startujące i kibicujące otrzymały słodycze.

 

Puchar, nagrody i gratulacje wręczali burmistrz Grzegorz Mrowiński, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Zbigniew Czajkowski oraz dyrektor MOSiRu Grzegorz Kaszubski. Turniej zorganizował i nagrody ufundował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

Klasyfikacja końcowa:

 

1. Przedszkole nr 5 w Działdowie - 33 pkt

 

2. Przedszkole nr 1 w Działdowie - 31 pkt

 

3. Przedszkole nr 3 w Działdowie - 21 pkt

 

4. Przedszkole nr 4 w Działdowie - 13 pkt