14.05.2018 15:13 Wiek: 7 days
Kategoria: Kultura, Imprezy, Edukacja

Działdowska Noc Kulturalna


11 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego odbyła się Działdowska Noc Kulturalna. Było to pierwsze wydarzenie zorganizowane przez radnych drugiej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta, a także pierwsze działanie podjęte we współpracy z "Trójką". Impreza była skierowana do dzieci i młodzieży z klas IV-VII ze wszystkich działdowskich szkół podstawowych. Jej celem było zaznajomienie młodych mieszkańców naszego miasta ze znaczeniem pojęcia kultury oraz zachęcenie do działania na rzecz lokalnego dziedzictwa kulturowego.

 

Tego wieczoru dzieci uczyły się m.in. składać origami, tańczyć, lepić z masy solnej. Brały też udział w przeróżnych konkurencjach i zabawach. Odbył się też niezwykły pokaz walk rycerskich w wykonaniu członków Działdowskiego Bractwa Rycerskiego. Chętni mogli wcielić się w rolę rycerzy i spróbować swoich sił w walkach na piankowe miecze. Nie zabrakło także profesjonalnych warsztatów składania serwetek i krojenia warzyw, które poprowadzili uczniowie Zespołu Szkół w Malinowie wraz ze swoimi nauczycielami. Przygotowali oni także przepyszny poczęstunek dla wszystkich uczestników imprezy.

 

Zakończenie tego spotkania organizatorzy uświetnili zabawami integracyjnymi oraz wspólnym zatańczeniem "Belgijki". Mamy nadzieję, że uczestnicy miło spędzili czas i wynieśli ze sobą niezapomniane wrażenia.

 

tekst: Karolina Kłosowska

zdj.: Joanna Niedzielska, Karol Wrombel