11.05.2018 11:28 Wiek: 11 days
Kategoria: Informacje bieżące, Rozmaitości, Imprezy

Finanse bez tajemnic


17 maja 2018 na godz. 11.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie zaprasza osoby powyżej 50 roku życia na kurs bankowości elektronicznej i zarządzania domowym budżetem. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Szkolenie będzie składać się z pięciu spotkań, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak zarządzać domowymi finansami i racjonalnie planować wydatki, jak bezpiecznie robić zakupy przez Internet, jak założyć i w jaki sposób posługiwać się bankowych e-kontem, na co zwrócić uwagę biorąc kredyt lub decydując się na założenie lokaty.

 

Kurs jest elementem trzeciej edycji projektu "O finansach w bibliotece", prowadzonej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach Programu Edukacji Ekonomicznej. Biblioteka w Działdowie zakwalifikowała się do niego jako jedna ze 100 placówek z małych miejscowości z całej Polski.

 

Mieszkańcy będą odkrywać tajniki wiedzy ekonomicznej pod kierunkiem bibliotekarzy, przygotowanych do przeprowadzenia kursu podczas szkoleń. Zajęcia będą odbywały się przy pomocy kursu e-learningowego a także przygotowanych w ramach projektu scenariuszy.

 

Więcej szczegółów w Bibliotece lub pod numerem tel. 23 697 20 43 (wew. 12)