07.03.2018 09:02 Wiek: 103 days
Kategoria: Sport, Imprezy, Informacje bieżące

Najlepsi młodzi baseballiści Europy rywalizują o Puchar Prezydenta RP


W dniach 9-11 marca 2018 roku w Działdowie i Narzymiu odbędzie się Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu-Działdowo Cup 2018 o Puchar Prezydenta RP. Turniej objęty jest patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Partnerami są również Burmistrz Miasta-Grzegorz Mrowiński i Starosta-Marian Janicki, do których w roku ubiegłym dołączył Wójt Gminy Iłowo-Osada, Sebastian Cichocki.

 

Turniej będzie miał miejsce w halach Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Zespołu Szkół w Narzymiu. Podczas konkursu zobaczymy najlepszych młodych zawodników z Ukrainy, Białorusi , Mołdawii, Litwy i Rosji, a także z Polski. W 18-letniej historii turnieju uczestniczyło ponad 3500 zawodniczek i zawodników z 7 krajów.

 

Konkurs odbywa się w ramach 100-lecia Państwa Polskiego, obchodów 60-lecia szkoły oraz 45-lecia pracy w szkolnictwie organizatora-Zdzisława Ziółkowskiego. Drużyny podzielone na 4 grupy przez 3 dni rozegrają 60 spotkań, które wyłonią kolejnego zwycięzcę Pucharu Prezydenta RP oraz pozostałych nagród.

 

Sponsorami nagród dla uczestników są: Burmistrz Miasta, Firmy DEKORGLASS, HEINZ GLAS, TINTA, Al. Koproski- USA, Dyrektor Muzeum Grunwaldu, Starosta Działdowski, Wójt Gminy Iłowo-Osada.

 

Szczególnym Gościem będzie Pan Al. Koproski z USA-President Polish National Youth Baseball Foundation wspierający od 20 lat baseball w kraju, a także w Działdowie. Wśród zaproszonych gości są również przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, Ambasady USA w Polsce, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, władz samorządowych województwa, miasta i powiatu.

 

Zapraszamy w dniach 9-11 marca od rana do wieczora do Działdowa i Narzymia.