06.03.2018 12:24 Wiek: 104 days
Kategoria: Informacje bieżące, Imprezy, Kultura

Muzyczny Dzień Kobiet


Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Arno Kanta w Działdowie 5 marca (poniedziałek) zorganizowała koncert z okazji Dnia Kobiet. Na scenie pojawili się artyści wielu pokoleń-uczniowie i nauczyciele. Grano m.in. zmysłowe tango i refleksyjne sonaty. Koncert prowadził dyrektor szkoły-Zbigniew Ciucias, który z pełnym polotu humorem przenosił słuchaczy do świata muzyki klasycznej.

 

Na scenie pojawił się także utalentowany wokalnie Michał Gogolewski, który porwał publiczność swoim wykonaniem "Błękitnej chusteczki" Jerzego Połomskiego. Ani goście, ani prowadzący do ostatniej chwili nie wiedzieli, czy wysłuchają recytacji Tadeusza Hoffmana. Artysta zrobił jednak wszystkim niespodziankę i wydeklamował wiersz Wojciecha Młynarskiego pt. "Tekst do Towarzystwa Męża z Żoną".

 

Niespodziankę przygotowały także władze miasta. Burmistrz Grzegorz Mrowiński, wraz ze swoim zastępcą-Andrzejem Wiśniewskim wszystkim paniom złożyli życzenia, a wykonawcom wręczyli róże i upominki, wyrażając tym samym wdzięczność za uczestnictwo w koncercie i jego organizację.