07.02.2018 08:52 Wiek: 104 days
Kategoria: Kultura

Podsumowanie Ferii w Bibliotece 2018

W czasie ferii zimowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie w Oddziale dla Dzieci od poniedziałku do piątku kilkudziesięcioosobowa grupa dzieci uczestniczyła w różnorodnych zajęcia.


Każdego dnia spotkanie rozpoczynało się od głośnego czytania teatrzyku Kamishibai. Przez poszczególne dni: malowaliśmy farbami, graliśmy w gry planszowe, odbył się turniej wiedzy ogólnej, bawiliśmy się w odkrywanie talentów, robiliśmy walentynki i instrumenty muzyczne, recytowaliśmy i czytaliśmy wiersze, wyświetlaliśmy bajkę i bawiliśmy się z detektorem ruchu. Dzieci miały też w okresie ferii zajęcia z programowania z użyciem nowo zakupionych Ozobotów (robotów). Było dużo pozytywnej energii.

 

Ostatniego dnia dzieci obejrzały przygotowaną prezentację z filmików i zdjęć zrobionych w trakcie ferii. Naszym gościem specjalnym była Pani Jolanta Działak, pełnomocnik Burmistrza ds. uzależnień, dzięki której dzieci podczas ferii otrzymały słodkie bułki i soki. Przekazała również piękne książki, które powiększą księgozbiór Oddziału dla Dzieci. Każdego dnia w zajęciach uczestniczyło średnio 20 osób, a odwiedzało nas w tym czasie ponad 1000 osób.

 

Oprócz zajęć w Oddziale dla Dzieci, tradycyjnie już odbył się Turniej Gier Komputerowych. Przez tydzień 72 uczestników rywalizowało w różne gry komputerowe. 29 i 30 stycznia graliśmy w grę FIFA 18. 31 stycznia odbył się turniej w grę Counter-Strike: Global Offensive. 1 lutego przenieśliśmy się na mapę Twisted Treeline w grze League of Legends. 2 lutego graliśmy w Hearthstone - grę logiczną polegającą na walce pomiędzy dwoma graczami, poprzez wykładanie kart na stół ze złożonych przez graczy talii. Odbyły się także 2 maratony filmowe dla dzieci i młodzieży, 2 i 3 lutego w dziale Mediateka.

 

Materiał: Miejska Biblioteka Publiczna