29.08.2017 08:13 Wiek: 200 days
Kategoria: Kultura

Chór Our Voice zaprasza na koncert jubileuszowy "A Cappella"


Działdowski chór młodzieżowy Our Voice pod dyrekcją niestrudzonej pani Danuty Czeczot wkrótce doczeka się piątej rocznicy działalności. Ten mały jubileusz jest dla członków zespołu niezwykle ważnym i wzruszającym wydarzeniem, a dla obserwatorów naszych wysiłków dowodem, że amatorski chór pasją i determinacją nie ustępuje chórom akademickim. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat  zdobyliśmy wiele nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Zorganizowaliśmy mnóstwo różnorodnych koncertów, spektakli i projektów muzycznych. Niebawem ukaże się nasza druga płyta. Chórzyści odnoszą też sukcesy w śpiewie solowym.

 

Uwielbiamy wyzwania i nowe doświadczenia, których dostarczają nam przeglądy i festiwale, jednak najważniejszy jest dla nas kontakt z publicznością, szczególnie z publicznością lokalną. Radość, którą czujemy, widząc znajome twarze podczas każdego występu, jest dla nas największą motywacją. Na każdym kroku czujemy, że możemy liczyć na wsparcie i że nie zabraknie nam słuchaczy. Dlatego z przyjemnością pragniemy zapowiedzieć uroczysty koncert jubileuszowy "A Capella", na który zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

Mamy nadzieję, że będzie to dla Państwa choć w części tak ważne wydarzenie jak dla nas. Zaprezentujemy rozrywkowe i klasyczne utwory, które od lat budują nasz wizerunek. Koncert będzie także premierą zupełnie nowych, zaskakujących wyborów repertuarowych. Przed nami warsztaty z młodym kompozytorem i  dyrygentem - Jakubem Neske, z którym udało nam się nawiązać współpracę, a którego Państwo poznaliście, słuchając "Mironczarni" w naszym wykonaniu. Na jubileuszowym koncercie będą Państwo mieli wyjątkową okazję poznać osobiście tego utalentowanego kompozytora i dyrygenta chóralnego, nagrodzonego między innymi przez samego Ennio Morricone na Międzynarodowym Festiwalu Kompozycji Chóralnej we Florencji. Koncert będzie czasem wzruszeń i podziękowań, niezapomnianych przeżyć nie tylko muzycznych.

 

Serdecznie zapraszamy 9 września  na godzinę 19.00 do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

Informacja: Chór Our Voice