12.05.2017 08:52 Wiek: 1 year
Kategoria: Edukacja, Kultura

Spotkanie z pisarzem dla dzieci w Bibliotece - odwiedziny Agnieszki Frączek


Dzieci z klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz ze Szkoły Podstawowej w Księżym Dworze uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Panią Agnieszką Frączek.

Agnieszka Frączek jest autorką wierszy i opowiadań dla dzieci, doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Z pasją bada zabytkowe, 300-letnie słowniki polskie i niemieckie, nie stroni także od leksykografii współczesnej: jest redaktorem naukowym Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o frazeologizmach, homonimach i homofonach czy przysłowiach. W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi. Stworzyła także serię książek logopedycznych.

W czasie spotkania dzieci mogły wysłuchać wierszy napisanych przez autorkę, dowiedzieć się czym się inspiruje. Miła atmosfera, wesoła zabawa i pełne humoru wiersze z pewnością na długo pozostaną w pamięci dzieci. O tym jak bardzo podobała się naszym czytelnikom twórczość Agnieszki Frączek świadczą kupowane przez dzieci książki, do których autorka po spotkaniu wpisywała dedykacje i autografy. Nie zabrakło też pamiątkowego wpisu do książki jej autorstwa znajdującej się zbiorach biblioteki, oraz pamiątkowych zdjęć z uczestnikami spotkania.

Informacja: Miejska Biblioteka Publiczna