11.05.2017 10:07 Wiek: 1 year
Kategoria: Kultura, Imprezy

Operetka "PIRACI Z PENZANCE ALBO NIEWOLNIK OBOWIĄZKU" A. Sullivana

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. A. Krzanowskiego w Mławie oraz Miejski Dom Kultury w Działdowie zapraszają na operetkę "PIRACI Z PENZANCE ALBO NIEWOLNIK OBOWIĄZKU" A. Sullivana.


Pech prześladuje młodego pirata Fryderyka od początku życia. Nie dość, że jego przygłucha niania Ruth przez pomyłkę oddała go na wychowanie piratom a nie pilotom to okazuje się, że gdy kończy 21 lat i może odejść od piratów w myśl spisanej umowy, tak naprawdę nie ma tych 21 lat, gdyż urodził się 29 lutego a więc jego urodziny przypadają co... cztery lata. Komplikuje to jego związek z Mabel, która zamierza jednak czekać na niego następne... 60 lat aż do ukończenia owych prawdziwych 21 lat. A w tle, ale wcale nie bez znaczenia dla przebiegu akcji, toczy się rozgrywka między starym Generałem, wspomaganym przez dość oryginalną policję a piratami żądnymi ich krwi.


Czy historia miłosna znajdzie swoje szczęśliwe zakończenie? I czym tak leciwy Generał podpadł piratom? Rozwiązanie tych zagadek czeka w spektaklu, na który serdecznie zapraszamy w imieniu wszystkich wykonawców.

INSCENIZACJA I  REŻYSERIA: MICHAŁ GOGOLEWSKI
CHOREOGRAFIA,SCENOGRAFIA ,KOSTIUMY: ANNA  CHOCHOLSKA
OPRACOWANIE MUZYCZNE: JAKUB BALIŃSKI, MACIEJ BARANOWSKI

SALA WIDOWISKOWA MDK W DZIAŁDOWIE
WTOREK 6 CZERWCA GODZ. 18:00

Informacja: Miejskie Dom Kultury