28.03.2017 08:19 Wiek: 1 year
Kategoria: Kultura

Warsztaty Recytatorskie w MDK

W dniu 24.03.2017r. w Miejskim Domu Kultury w Działdowie odbyły się Warsztaty Recytatorskie skierowane do wszystkich miłośników sztuki żywego słowa, w szczególności do uczniów i nauczycieli biorących udział w przygotowaniach do konkursów recytatorskich. Zajęcia poprowadził Jerzy Łazewski - aktor, reżyser i pedagog.


Zaczęliśmy od ćwiczeń uruchamiających całe ciało, aparat mowy, prawidłowy oddech i wymowę, następnie uczyliśmy się, jak wchodzić na scenę i na co zwracać uwagę podczas prezentacji. Uczestnicy stawali się aktorami, którzy mogli zmierzyć się z trudną i wymagającą sztuką recytacji. Prowadzący na podstawie przygotowanych przez nich wierszy i prozy udzielał wskazówek oraz próbował wydobyć z każdego to, co najlepsze. Wszystkie uwagi były drogocenne, pokazywały szereg możliwości dotarcia do istoty recytacji.

Wszystkim uczestnikom spotkania dziękuję za zainteresowanie i mam nadzieję, że warsztaty zaowocują bardziej świadomym poziomem prezentacji podczas konkursów oraz będą sprawiać prawdziwą przyjemność, czego wszystkim życzę!

 

Instruktor MDK - Marzanna Bielecka-Maćkowiak