04.09.2017 08:54 Wiek: 194 days
Kategoria: Kultura

Najnowsze wydarzenia w MBP


"Niemi świadkowie przeszłości"- wystawa fotografii

Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie zaprasza na kolejną wystawę fotografii działdowianina, Rajmunda Szczepańskiego. Tym razem sfotografował on najstarsze budowle naszego powiatu, na zdjęciach można zobaczyć, m.in. drewniany młyn w Jabłonowie czy Kościół ewangelicki w Koszelewach. Wystawę można oglądać w Mediatece (ul. Wolności 64A) do 25 września 2017. Serdecznie zapraszamy!

 

"Diabeł na Mazurach"- konkurs rysunkowy

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie zaprasza  przedszkolaki (starsze grupy) z tereny gminy Działdowo do udziału w konkursie plastycznym. Prace plastyczne będące ilustracjami do bajek ze zbioru "Diabeł na Mazurach" można dostarczyć do siedziby Biblioteki do 18 września 2017. Technika pracy dowolna. Karta zgłoszeniowa i regulamin na stronie Biblioteki lub do odbioru osobiście w siedzibie.

 

Konkurs jest jednym z działań, które realizuje Biblioteka wraz z partnerami Towarzystwem Miłośników Ziemi Działdowskiej i Zespołem Szkół w Malinowie w ramach projektu "Emilia Sukertowa-Biedrawina - znana i nieznana", który jest dofinansowany z programu "Patriotyzm jutra" ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie. Zapraszamy do udziału!

 

Rajd rowerowy z okazji 130 rocznicy urodzin Emilii Sukertowej-Biedrawinie

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie zaprasza na rajd rowerowy z okazji 130 rocznicy urodzin Emilii Sukertowej-Biedrawiny. Start rajdu przy Kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej o godzinie  10.00, 9 września 2017 roku. Przejedziemy trasę nr 5 z "Przewodnika po Działdowskim Powiecie" Emilii Sukertowej-Biedrawinie. Trasa będzie liczyć około 15 km, dodatkowo podczas rajdu prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej, Marian Odachowski będzie opowiadał o Emilii Sukertowej-Biedrawinie. Koniec trasy w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie. Po rajdzie zapraszamy na kiełbaskę z grilla.

 

Rajd jest jednym z działań, które realizuje Biblioteka wraz z partnerami Towarzystwem Miłośników Ziemi Działdowskiej i Zespołem Szkół w Malinowie w ramach projektu "Emilia Sukertowa-Biedrawina - znana i nieznana", który jest dofinansowany z programu "Patriotyzm jutra" ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie. Zapraszamy do udziału!

 

Warsztaty plastyczne - zaproszenia na wernisaż wystawy o Emilii Sukertowej-Biedrawinie

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie zaprasza na warsztaty plastyczne, które odbędą z się 12 września 2017 roku o godzinie 15.00. Będziemy wykonywać zaproszenia na wernisaż wystawy o Emilii Sukertowej-Biedrawinie. Była ona działaczką społeczno-oświatową, pisarką związaną z Działdowszczyzną i regionem Warmii i Mazur, której w tym roku obchodzimy sto trzydziestą rocznicę urodzin.

 

Warsztaty plastyczne są jednym z działań, które realizuje Biblioteka wraz z partnerami Towarzystwem Miłośników Ziemi Działdowskiej i Zespołem Szkół w Malinowie w ramach projektu "Emilia Sukertowa-Biedrawina - znana i nieznana", który jest dofinansowany z programu "Patriotyzm jutra" ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie. Zapraszamy do udziału!

 

Informacja: Miejska Biblioteka Publiczna