07.08.2017 11:06 Wiek: 222 days
Kategoria: Sport, Edukacja

Piłka nożna to pasja dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Działdowie


Każda dyscyplina sportu może stać się pasją dla młodego człowieka. W obecnej rzeczywistości jest to bardzo trudne, gdyż świadomość dzieci często odrzuca jakąkolwiek aktywność fizyczną. Jednak wystarczy pokazać dziecku korzyści płynące z uprawiania sportu i nigdy już nie zrezygnuje z wybranej aktywności.

Wizytówką naszej szkoły są klasy sportowe z możliwością trenowania właśnie piłki nożnej. To prawdziwa akademia nauki tej dyscypliny. Zajęcia prowadzą doświadczeni nauczyciele - trenerzy i instruktorzy tego fascynującego sportu. W nadchodzącym roku szkolnym będziemy  stawiać na rozwój umiejętności gry w piłkę nożną. Mamy już pierwsze działania.

Piłka nożna ma w sobie niesamowity urok, ma w sobie to coś. Żeby poczuć adrenalinę tego sportu, trzeba wyjść na boisko. Ta dyscyplina bardzo mocno wpływa na kształtowanie charakteru młodego człowieka. Pasja pozostaje na całe życie. Podczas treningu zawsze panuje określona dyscyplina. W piłce nożnej trafienie do bramki jest ważne, ale jak w każdym sporcie zespołowym w pojedynkę nic się nie osiągnie. W drużynie istnieje podział obowiązków. Dlatego nie będąc wybitnym strzelcem, dziecko może przyczynić się w inny sposób do zwycięstwa.

Właśnie odbył się pierwszy wakacyjny obóz sportowy piłki nożnej dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Działdowie organizowany przez nauczycieli naszej szkoły.  W ośrodku wypoczynkowym w Lidzbarku trenowało trzydzieścioro dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Młodzi piłkarze codziennie intensywnie szkolili się. Były różne triki piłkarskie, które na pewno zaistnieją na boisku: ruletka, flip flap, przerzucanie piłki, przepuszczanie piłki, przewrotki, nożyce, szczupaki, no look pass. Oczywiście były też atrakcje: jazda kładami, wspinaczki w parku linowym, jazda welex. Dzieci korzystały z pięknej pogody, uroków  jeziora w Lidzbarku. Były też warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Dużym przeżyciem dla dzieci i młodzieży było spotkanie z  żołnierzem  misji  w  Afganistanie - panem Marcinem Wyrostkiewiczem. Sportowców odwiedziły władze miasta: burmistrz pan Maciej Sitarek oraz jego zastępca - pan Janusz Bielecki. Obóz poza nami, ale nowe wyzwania w szkółce piłki nożnej w Szkole Podstawowej nr 4 już na początku sierpnia. Wszystkich sympatyków tego pięknego sportu zapraszamy do naszej szkoły.

Informacja:  Szkoła Podstawowa nr 4