14.04.2017 08:26 Wiek: 1 year
Kategoria: Sport

Trójka na III miejscu w Finale Wojewódzkim Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

8 kwietnia w Iławie odbył się XVII Finał Wojewódzki Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Szkołę Podstawową nr 3 w Działdowie reprezentowały dwie drużyny chłopców w kategorii U-8 i U-10. Chłopcy U-8 zajęli 3 miejsce w województwie, natomiast chłopcy U-10 uplasowali się na miejscach w przedziale 5 - 8. Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii U-8 został Wiktor Anuszewski uczeń Szkoły Podstawowej nr 3.


Finały w województwie warmińsko-mazurskim odbyły się w dniach 7 i 8 kwietnia na terenie Stadionu Miejskiego przy ulicy Sienkiewicza 1 w Iławie. Pierwszego dnia rywalizowali chłopcy i dziewczynki w najstarszej kategorii (do lat 12), a drugiego dnia w pozostałych kategoriach - do lat 8 i do lat 10. Całość stanowiła wielkie święto futbolu, podczas którego największe talenty z całego regionu mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami przy gorącym wsparciu trenerów, rodziców oraz obecnych na rozgrywkach kibiców. Na wszystkich uczestników czekały medale, nagrody rzeczowe i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko odbyło się w atmosferze fair play i przy oprawie godnej największych światowych turniejów.


Wyniki U - 8
Faza grupowa
SP 3 Działdowo - SP 2 Nowe Miasto Lubawskie 7:1
SP 3 Działdowo - SP 2 Górowo Iławeckie 5:1
Ćwierćfinały
SP 3 Działdowo - SP Korsze 6:1
Półfinał
SP 3 Działdowo - Akademia Młodych Orłów Olsztyn 0:6
Mecz o 3 miejsce
SP 3 Działdowo - UKS Mały Jeziorak 1:0
Skład U-8
Olek Prokopowicz, Szymon Sztramski, Jakub Wojnach, Olek Szeklicki, Filip Tessar, Adam Mikołajczewski, Szymon Rzymowski, Wiktor Anuszewski, Nataniel Kolk, Krzysztof Tomaszewski.
Opiekunowie:
Kinga Chimkowska, Piotr Dymkowski
Wyniki U-10
Faza grupowa
Sp 3 Działdowo - SP Jeziorany 7:1
Sp 3 Działdowo - SP 1 Ostróda 1:1
Sp 3 Działdowo - SP 19 Elbląg 8:0
Ćwierćfinał
Sp 3 Działdowo - SP 1 Pisz 2:4
Skład U-10
Chimkowski Mikołaj, Olek Włodarczyk, Konrad Walencik, Jakub Pydynkowski, Marcel Sobczak, Jakub Siergiej, Maciej Wasilewski, Sergiusz Morka.
Opiekunowie:
Kinga Chimkowska, Piotr Dymkowski

Informacja: Szkoła Podstawowa nr 3